Zdrowe kosmetyki do skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa jest określeniem skóry, która źle znosi nowe kosmetyki jeszcze dotąd na nią nienakładane. Wykazuje ona skłonności do podrażnień i powstawania na niej różnych wyprysków i zmian, z których niektóre mogą się okazać niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Taki typ skóry może występować także u osób z alergiami, które są połączone ze zmianami skórnymi, a także u osób, które nie tolerują laktozy bądź pewnych rodzajów cukru, a ich nadmierna ilość w organizmie objawia się także powstaniem zmian skórnych. Czasami może być to także nadwrażliwość na silne proszki do prania i inne detergenty lub wodę z dużą ilością kamienia. Taka skóra wymaga specjalnej pielęgnacji i używania określonych kosmetyków.
Kosmetyki do skóry alergicznej

skóra
Dodał: Luke Lehrfeld
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdrowe kosmetyki oznaczają najpierw kosmetyki hipoalergiczne przeznaczone dla skóry wrażliwej ze skłonnością do atopowego zapalenia - czasami przyjmują nazwę kosmetyków ekologicznych. Każdy z takich kosmetyków został przebadany dermatologicznie. Nie posiadają one żadnych sztucznych barwników czy innych składników, które mogłyby wpływać na powstawanie reakcji alergicznych. Są kosmetykami naturalnymi, bardzo delikatnymi, które skutecznie nawilżają skórę i chronią ją przed wpływem na jej stan silnych promieni słonecznych oraz zbyt niskiej temperatury. Odbudowują także warstwę ochronną skóry i wspomagają produkcję kolagenów. Jako hipoalergiczne produkowane są wszelkie typy kosmetyków od mydeł w płynie po szampony. Każde z nich posiadają bardzo przyjemne zapachy i mogą pozytywnie wpływać na zdrowie całego organizmu. Można je stosować kilka razy dziennie bez obawy, że wpłyną negatywnie na stan skóry. Po jakimś czasie ich używania skóra stanie się wyraźnie gładsza i nawilżona, zaczną z niej znikać wszelkie wypryski i pęknięcia. Ważne jest, aby kosmetyki hipoalergiczne były stosowane konsekwentnie przez dłuższy okres czasu.


Inni czytali też

Dlaczego warto stosować masło Shea

krem do twarzy
Dodał: CityTree עץבעיר
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlaczego masło Shea wciąż jest tak popularne i chętnie kupowane. Masło Shea wciąż jest bardzo popularne i chętnie kupowane pomimo tego, że obecnie można dostać na rynku wiele innych produktów kosmetycznych posiadających podobne właściwości. Jednak masło Shea łączy wiele z nich w jednym produkcie i to stanowi główną przyczynę jego popularności. W postaci zupełnie naturalnej stanowi ono olej roślinny uzyskiwany z drzewa shea. W Afryce używane jest jako produkt spożywczy, służący do smażenia. Dodawane jest także do wielu potraw, ponieważ poprawia ich konsystencję, a także aromat i właściwości smakowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.