Polskie kosmetyki organiczne i naturalne.

O stanie naszej skóry świadczy stan naszego zdrowia, ale nie tylko. Również to, których kosmetyków używamy, ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Niektóre kosmetyki zamiast pomóc, mogą nam wręcz zaszkodzić, wszystko za sprawą chemicznych substancji znajdujących się w ich składzie. Szczególnie osoby z wrażliwą cerą, skłonne do uczuleń lub podrażnień, mogą zauważyć pogorszenie stanu cery. Właśnie dlatego coraz więcej osób sięga dziś po kosmetyki organiczne. Co warto wiedzieć o tego typu kosmetykach?
skóra
Dodał: Dreamstime
Na podstawie: Dreamstime
Polskie kosmetyki organiczne Organique to kosmetyki naturalne, które w swoim składzie posiadają naturalne składniki, takie jak ekstrakty roślinne, oleje czy wody roślinne pochodzące z organicznych upraw. Są one wolne od pestycydów, tanich substancji syntetycznych i innych szkodliwych związków, można powiedzieć, że są nieskazitelnie czyste. W kosmetykach organicznych znajdziemy również emulgatory roślinnego pochodzenia, zamiast szkodliwych substancji syntetycznych, które mogą powodować alergie skórne i podrażnienia. Polskie kosmetyki organiczne Organique zawierają również wyłącznie naturalne nuty zapachowe, takie jak wyciągi z owoców i roślin czy olejki eteryczne. Syntetyczne zapachy, używane w kosmetykach tradycyjnych, często są główną przyczyną występowania alergii i podrażnień.


Inni czytali też

Dlaczego warto stosować masło Shea

krem do twarzy
Dodał: CityTree עץבעיר
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlaczego masło Shea wciąż jest tak popularne i chętnie kupowane. Masło Shea wciąż jest bardzo popularne i chętnie kupowane pomimo tego, że obecnie można dostać na rynku wiele innych produktów kosmetycznych posiadających podobne właściwości. Jednak masło Shea łączy wiele z nich w jednym produkcie i to stanowi główną przyczynę jego popularności. W postaci zupełnie naturalnej stanowi ono olej roślinny uzyskiwany z drzewa shea. W Afryce używane jest jako produkt spożywczy, służący do smażenia. Dodawane jest także do wielu potraw, ponieważ poprawia ich konsystencję, a także aromat i właściwości smakowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.