Kosmetyki organiczne – informacje.

Kosmetyki organiczne znacząco różnią się od tradycyjnych kosmetyków dostępnych w sklepach. Kluczową różnicą jest ich skład. Kosmetyki organiczne posiadają starannie dobrane i wyselekcjonowane, naturalne składniki z organicznych upraw, takie jak oleje roślinne, ekstrakty z owoców i roślin czy olejki eteryczne. W przeciwieństwie do sztucznych substancji, stosowanych w kosmetykach tradycyjnych, nie podrażniają one skóry i nie uczulają – są całkowicie bezpieczne.


kosmetyki organiczne
Dodał: Porto Bay Hotels & Resorts
Na podstawie: http://www.flickr.com
Składniki w kosmetykach tradycyjnych to tanie, syntetyczne surowce, które zamiast pomóc, często mogą zaszkodzić. Nierzadko tanie kosmetyki wywołują podrażnienia i uczulenia, po których pojawia się zaczerwienienie, swędzenie, a nawet nieestetyczne wypryski. W kosmetykach organicznych znajdują się również emulgatory naturalnego pochodzenia roślinnego, zaś w kosmetykach konwencjonalnych znajdziemy szkodliwe substancje PEG czy PPG.


A co z konserwantami? Czy kosmetyku organiczne również je zawierają? Konserwanty są niezbędnym składnikiem każdego kosmetyku, ponieważ dzięki nim kosmetyk na dłużej zachowuje świeżość i przydatność do użytku. Jednak w kosmetykach organicznych stosuje się znacznie łagodniejsze i delikatniejsze konserwanty, które zostały dopuszczone do użytku przez jednostki certyfikujące, takie jak Ecocert czy Cosmos.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.