Dlaczego warto stosować masło Shea

Dlaczego masło Shea wciąż jest tak popularne i chętnie kupowane. Masło Shea wciąż jest bardzo popularne i chętnie kupowane pomimo tego, że obecnie można dostać na rynku wiele innych produktów kosmetycznych posiadających podobne właściwości. Jednak masło Shea łączy wiele z nich w jednym produkcie i to stanowi główną przyczynę jego popularności. W postaci zupełnie naturalnej stanowi ono olej roślinny uzyskiwany z drzewa shea. W Afryce używane jest jako produkt spożywczy, służący do smażenia. Dodawane jest także do wielu potraw, ponieważ poprawia ich konsystencję, a także aromat i właściwości smakowe.


krem
Dodał: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zawarte w maśle shea kwasy nasycone działają przeciwzapalnie i zapobiegają zapaleniom stawów. Natomiast w kosmetyce masło Shea używane jest środek nawilżający i zmiękczający skórę. Poprawia jej uelastycznienie i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Potrafi także ochraniać skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a jednocześnie przedłuża efekt opalenizny. Może być także stosowane jako środek zapobiegający wypadaniu włosów. Jest kosmetykiem w pełni naturalnym i organicznym, posiadającym przyjemny zapach i może być stosowany na wszystkim rodzajach skóry. Żeby jego działanie było w pełni skuteczne, musi jednak być wspierane przez stosowanie innych środków pielęgnujących.

W okresie letnim masło Shea używane jest jako środek ochronny dla skóry. Warto dodatkowo, jeżeli posiadamy wrażliwą skórę, zaopatrzyć się w maści posiadające odpowiednie witaminy, które uodparniają skórę na działanie promieni słonecznych i działają na nią wzmacniająco. Osoby źle znoszące przebywanie na słońcu powinny również unikać przebywania na dworze w południe oraz zasłaniać ramiona i zakładać kapelusze ochronne, żeby ograniczać stopień ekspozycji swojej skóry na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nie zaczną na niej powstawać żadne wypryski ani podrażnienia.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.